Geoblog.pl    piti628    Podróże    Tajlandia niby baśniowa    Do Damnoen Saduak
2022

Do Damnoen Saduak

Tajlandia, Damnoen Saduak

Po śniadaniu jedziemy do Damnoen Saduak. Dzielnicy prowincji Ratchaburi leżącej w zachodniej Tajlandii. Centralne miasto tej prowincji znane jest z pływającego targu, który odbywa się codziennie do południa, na który to targ popłyniemy szybkimi łodziami napędzanymi silnikami z długimi śrubami napędowymi. Nim jednak dojedziemy na przystań, mamy chwilę przerwy w zakładzie przetwarzania kokosa, mogąc się napić kokosowej wody. Orzeźwiająca, choć my nie jesteśmy jej smakoszami. Na naszą szybką łódź wsiadamy o 9,30, a po kanałach z oznakowaniem jak na drogach lądowych (tylko pionowym), pływamy pół godziny dopływając do głównego bazaru, bardziej brzegowego niż wodnego, gdzie można zakupić wszystko czego potrzeba do życia lub nie potrzeba, ale można komuś sprezentować ;-) . Jemy kokosowego loda ładnie podanego w pojemniku-skorupce z kokosa. Smaczny i zimny :-).

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

piti628
Kowboj