Geoblog.pl    piti628    Podróże    Rowerami od Tczewa do Białegostoku głównie przez Green Velo    Pod Złotorię
2023

Pod Złotorię

Polska, Złotoria

W Strękowej Górze skręcamy w lewo i teraz wzdłuż Narwi będziemy jechać w kierunku jej źródeł. W miejscu gdzie żona prowadzi rower rozmawiając przez telefon, zza bramy obejścia pani pyta czy chce pomidorki?. Chwila rozmowy o naszej podróży i pani obdarowuje nas kilkunastoma dorodnymi pomidorami z których prawie każdy jest inny. Inna odmiana. Taka miła niespodzianka na trasie. Jedziemy do Tykocina. Miasteczka pełnego wycieczek, trudno załapać się gdzieś na obiadek. Wszędzie rezerwacje. Najbardziej znany szczególnie z filmu "U Pana Boga w ogródku" Alumnat też oblężony, znajdujemy wreszcie żydowską restaurację obok Wielkiej Synagogi, która mimo rezerwacji poda nam jakieś jadło. Na zdjęciach wiszących na ścianach restauracji widać że sporo gości ze światka filmowego tutaj bywało. Posileni jedziemy jeszcze na loda z czasów PRL (takie napisy na lodziarni), a ja mostem żelaznym na drugą stronę Narwi, gdzie znajduje się tykociński zamek. Szybkie foto i wracam nim dziewczyny dojadły loda. Jedziemy dalej, w kierunku Białegostoku z którego jutro będziemy wracać do domów. Ewa pociągiem na który dwa dni temu udało jej się kupić bilet, my samochodem, który specjalnie po nas przyjedzie (dzięki Rafał). Dzisiejszy etap kończymy przy jazie Złotoria na Narwi i jest to najgorszy biwak na całej trasie. Krzywo bo na drodze, biało bo na szutrówce zaczynają się wieczorne rajdy traktorów. Jak na złość przestaje wiać wiatr, więc kurz dość długo unosi się w powietrzu. Musimy przetrwać tą ostatnią nockę :-(

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy

piti628
Kowboj